Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Samsung note 10 plus Ekran değişim metodu

Collapse
X
Collapse
 

 • Ceptelefonuburak
  Bir blog yazısı başladı Samsung note 10 plus Ekran değişim metodu

  Samsung note 10 plus Ekran değişim metodu

  Öncelikle Isıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirilen telefon sıcak hava üfleyen bir ısıtıcı ile 75 dereceye kadar ısıtılır. Eller yanmaması için tercihan eldiven kullanılır. Yeterli ısıya ulaşınca telefonun arka camına vakumla yapışan mandal yerleştirilir ve böylece telefona zarar vermeden rahatça kavrama yeteneğine kavuşulur. Daha sonra gitar penası benzeri ince sert ısıya dayanıklı bir ayıraçla arka cam ve gövde arasında aralık oluşturulur. Zaten ısıdan dolayı camla telefon gövdesi arasındaki yapıştırıcı iyice gevşemiştir. Dolayısı ile telefona zarar vermeden arka kapak çıkartılıp kenara konur.
  Daha sonra ana kartı kasaya bağlayan yaklaşık 14 minik civata sökülür. Arka kapağın hemen altındaki kablosuz şarj paneli geçmeli noktalardan vidasız olarak sökülür. Aynı şekilde telefonun arka geçmeli modülleri dikkatlice soketlerden çıkartılıp yan tarafa konur. Yaklaşık 10 civarı parçalar vidasız olarak çıkartılır. Anakartta ve batarya çıkartılıp uzaklaştırılır.
  Tüm sökülebilir parçalar çıktıktan sonra en altta kalana çerçeveşi ile bütünleşik ekrandır ve değiştirilecek olan kısım komple budur. Yeni ekranda zaten pakedinden çerçevesi ile büyünleşik olarak gelir. Yani sizin anlayacağınız samsung galaxy note 10 da telefon kasası yoktur. Ön ekran ve arka kapak arasına sıkıştırılmış ana kart ve ıvır zıvırlardan oluşur.
  Yeni ekranın üzerine söktüğümüz tüm parçalar soketleri ile takılır ve 14 adet vida yerine sıkılır en son arka kapak ve çerçeve 75 dereceye kadar ısıtılır ve kendi yapışkanı ile yapıştırılır. Yakjlaşık 1 saat sıkı tutacak lastiklerle sarılır.
   You must be logged in to post a comment.
  Hazırlanıyor...
  X
  😀
  🥰
  🤢
  😎
  😡
  👍
  👎