Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kürtaj fiyatları 2020

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kürtaj fiyatları 2020

Kürtaj fiyatlarını öğrenmeden önce kürtaj yaptırabilmek için gerekli şartları bilmekte fayda var :
    1- Ay ve gün olarak 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekir. 17 yaşında iseniz anne veya babanızdan biri ile gelerek kürtaj olabilirsiniz. Bir akraba ile gelmek geçerli değildir. Amca, dayı, yenge, teyze, hala ile 17 yaşında kürtaj yaptıramazsınız. 17 yaşını ay ve gün olarak doldurmayanlar yani 16 yaşında olanlar özel muayenehanelerde kürtaj yaptıramazlar. Mahkeme kararı ile devlet hastanelerinde yaptırma ihtimali olabilir.
    2- Kürtajda en kesin kural GEBELİK HAFTASIDIR. 10 haftayı geçmiş gebeliklerde asla kürtaj yapılmaz. Gebelik haftası son adetin ilk gününden itibaren sayılır. Cinsel ilişkiye girilen tarih dikkate alınmaz. Gebelik haftası ultrasonda günü gününe tespit edilir ve ona göre karar verilir. 10 haftayı 1 gün geçmiş bile olsa kürtaj yapılamaz. Aksi durumda kürtaj yapana ve yaptıran hastaya ağır hapis cezası söz konusudur.
    3- Resmi nikahla evli olan kadınlarda kürtaj için eş izni gerekir. Eş bizzat gelemiyorsa eşin nufus cüzdan arkalı önlü fotokopisinin altına " eşim .... nın kürtaj olmasına izin veriyorum. isim soyad imza ve tarih şeklinde bir kağıt getirilmesi gerekir. Bekar kadınlarda veya resmi nikahsız ama imam nikahlı olanlarda eş onayı gerekmez. Başkasından gebe kalan evli kadınlarda yine resmi eşten onay istenir. Yukarıdaki gibi. Bu mümkün olmuyorsa aile mahkemesinden alınan bir izin belgesi gerekir.

0 - 5 haftalık gebelikte kürtaj fiyatı : 1000TL
    6 haftalık 1100 TL
    7 Haftalık 1200 TL
    8 hafatalık 1300 TL
    9 haftalık 1400 TL
    10 haftalık 1500 TL

Kürtajda LOKAL ANESTEZİ kullanılır. Rahim girişi uyuşturulur. Ağrı veya acı hissedilemez. Lokal anestezi için vajina içinden ince kılcal iğne ile ilaç verilir. Belden iğne yapılmaz. Vakum kürtaj uygulanır. Kesici veya delici alet kullanılmaz. Kürtaj sonrası rahim girişinde iz kalmaz. Kürtaja bağlı vajina genişlemesi kesinlikle olmaz.

Merhaba ben 22 yaşındayım bekarım şuan hamilemiyim bilmiyorum ama kürtaj fiyatını öğrenebilirmiyim? Bakırköy'de Dr. Turgay Karakaya'da yaptırmak istiyorum. Onu tavsiye ettiler bana neresinde bakırköyün turgay bey numarası falan var mı ?
    ​​​​​​benim gebeliğim şuan belli değil ama ayın 21 de
    3 haftalık olucak ne kadar ücreti tam anlamadım da

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      yukarıda gebelik haftasına göre kürtaj fiyatları var , Turgay beyin siteside adres tarifi ve telefonlar var :

Google haritada Konum ve Yol Tarifi için Tıklayınız :
      https://goo.gl/maps/GPpabU54pm52

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya
      Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
      İncirli Cad No 9 Ceylan Apt Kat 2 Bakırköy İstanbul ( Ana Caddedeyiz, Bakırköy meydana çok yakınız, Garanti Bankası karşısı sağda köşedeyiz, Altınbaş Üniversitesi sol yanındayız )

www.drturgaykarakaya.com

0212 227 5519
      0532 221 3007 WhatsApp
      0542 215 7274 WhatsApp

ULAŞIM :
      Metrobüs : incirli durağında ininiz
      Metro : incirli durağında ininiz
      İETT otobüs : ile bakırköy meydanda inin
      Marmaray : Bakırköy durağında inin
      İSTANBUL HAVALİMANI: Havaist Bakırköy servis aracı ile son durak Bakırköy İDO iskelesinde ininiz, 10 dakika yürüyünüz. ( 20 dakikada bir kalkar, 80 dak sürer, 18 tl ) Dönüş yine aynı duraktan.
      SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI : Havabus Kadıköy servis aracı ile kadıköyde inin ( 45 dak , 14 tl ) ordan metrobüse binip Bakırköy İncirli durağında inin ( 40 dak , 4 tl ) 15 dakika yürüyün. Yada marmarayla gelin
      Şehirlerarası otobüs : Esenler otogarına 15 dak
      Marmaray : Bakırköy durağına yürüme 2 dak.
      Vapur : Bakırköy iskelesi 10 dak

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      merhaba iyi günler hamile olduğundan şüpheleniyorum fakat test yaptırmadım saha . Turgay beyde saat kaç ile kaç arası kürtaj mümkün acaba ? 19.00 dan önce gelmem zor gibi görünüyor çünkü

ben hamilelikten şüphe ediyorum
    -kasıklarıma Kramp giriyor miydem bulanıyor iştahım açıldı acaba bana yardımıcı olur musunuz ?

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      en basiti eczaneden bir gebelik testi almak

Ben normalde ayın 17 sinde adet olurken bu ay olmadım ve 4 gün geçti aradan ve sürekli karın ağrısı idrara çıkma gibi sıkıntılar yaşıyorun ve aklımda hep şu soru var acaba hamilemiyim diye adet olamıyorum.
    ​​​​​​5 ay oldu evliyim ama ilk defa başıma geliyor bu adet düzensizliğim

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Böyle durumlarda haftada 1 idrarda gebelik testi yapmakta fayda var.

benim adet günlerim gecti ama cok azda kanama gördum surekli sancim var ama bu ay duzenli adet görmedim ne yapmam gerekli

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Gebelik testi yapınız. İhtimal yoksa ultrasonla yumurtalık muayenesi

45 yaşındayım aralık ayında adetim gecikti 14 aralıkta olmam gerekiyordu olmayınca dr ilaç verdi ilacı kullanıyor iken 29 aralıkta oldum ocak ayında da 19 ocakta oldum dün bitti eşimle birlikte olurken prezervatif yırtılmış 2 aydır düzensiz adet olduğumdan beni korku sardı daha önceki âdetlerim düzenli idi hamile kalma riskim olabilirmi malum yaş 45

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Çok nadirdir

Reglim 6 gün gecikti basit gebelik testi yaptım negatif çıktı ardından doktora gittim ultrason’da baktı ultrason sonucunu verdi ve bişe demeden kan tahlili istedi

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      1 hafta daha adet olmazsanız testi tekrarlayınız

merhaba eşim 5 -6 haftalık hamile iş yerinde çalıştığı için borcu var o yüzden gebeliği sonlandırmak istiyor rapor alabilir mi ?

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      evet alabilir

Gecen ay erken adet gordum ve adetim herzamnkı gıbı surdu bu ay daha adetıme var ama mide bulantılarım kusma bas donmesi var ve idrar yaparken idrar yolunda yanma var şeffaf akıntım cok var halsizlik ve durmadan idrar geliyor gıbı hissediyorum oyuzden ıdarar yapmaktan korkuyorum yaparken idrar yolunda yanmalar baslıyor durmadan yapmak istiyorum ama gelmiyor test yaptım ama tek çizgi cıktı. naapmalıyım

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      İdrar yolu enfeksiyonu sistit tarif ediyorsunuz. İdrar tahlili yapınız

Adetim geçen ay 18 inde idi bu ay 5 gün geri atması lazım dı ondan önceki ay 23 ünde olmuştum 15 ile 23 ü arası olmam gerekiyordu fakat olamadım sadece az az lekelenmeler mevcut kırmızı ve kahverengi kasık ağrılarım var
    Gebelik testi yaptım eczaneden aldım birtane t harfinin oldugu yer kıpkırmızı ama c harfinin oldugu yer hafif silik şeklinde çıktı net değil
    ​​​​​​Karnımda şişlik mevcut ama hamile gibi hissetmiyorum kendimi 31 yaşındayım düzenli bir ilişkim var genel de korunuyoruz

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      birkaç gün sonra gebelik testini tekrarlayınız

Gebelik testi yaptım hamileyim .
    En son ilişkimin 17 sinde oldu .
    Ve adet olmadım 2 ay olmuş olarak gözüküyor doktora da gidemedim bana yardımcı olabilir mısınız

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Gebelik sonlandırmak istiyorsunuz ?

ben doğum kontrol hapi kullanıyorum 2gün icmedim sonradan tekrar devam ettim adetim gecikti 4gün hamile kalma ihtimalim olabilirmi öyle acaba

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      evet gebelik riski yükselir test yapın

evgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık prezervatif kullandı ve boşaldı ama sürtünmeye devam edince prezervatif çıkmış
    Spermin içime girme ihtimali varmı hala kızlığım duruyo?

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      İhtimal düşükte olsa sürtünme yolu ile gebelik ihtimali olabiliyor.

Benim yaklaşık on günden fazla günüm geçti test aldım evde yaptım iki çizgi cikti ama kendimden birşey cikardamiyorum
    Dün doktora gittim kesem gözükmedi kan tahlili yaptı ordada keseyi görmem için değerler yüksek değildi alttan baktı kesemi goremedi birikmiş kan vardı cuma niye gel dedi bakiyim kesen varmı yokmu diye

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      erken dönmede kese görünmeyebilir. 1 hafta sonra yenileyin

son adet tarihimin ilk günü 26 si veya 27 si. Dün hamile olduğunu ogrendim. Kan testinde 1268 cıktı değer doktora gittim ultrasondan bakti evet hamileyim.ve istenmeyen bi hamilelik.merak ettiğim sey rahme ekilme günü.yani cinsel iliskiye girildigi günü bulmak istiyorum.ultrasyon görüntüsünü de atacağım.cevaplandirabilirseniz sevinirim.
    ​​​​​​nde birlikte olduk içime bosalmadi disari bosaldi birde 11nde beraber olduk boşalma olmadi bazen bole sorunlar yaşayabiliyor eşim.oda hatrlamiyr. O yüzden sormak istedim

Yorum yap

• Guest's Avatar
      Misafir yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Eşiniz boşalmasada zevk suyu ile gebe kalmak mümkün olabiliyor
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x
Hazırlanıyor...
X