Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşılama fiyatları ( inseminasyon )

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Aşılama fiyatları ( inseminasyon )

  Aşılama yada inutero inseminasyon kısırlık araştırmalarında gerek kadında gerekse erkekte bir patoloji bulunmadığı halde gebeliğin ortaya çıkmaması durumlarında veya erkekte sperm sayısının ve kalitesinin hafif düşüklüğü varsa uygulanır. Dışarıdan çeşitli hormonlar vererek kadında yumurtaların çatlaması sağlanır ve o esnada erkekten alınan spermler labaratuvar ortamında filtre edilerek en iyi spermlerin seçilmesiyle elede edilen sıvı özel bir cihazla rahim içine zerk edilir. İyi şartlarda inseminasyonun başarısı %40 lara kadar çıkabilmektedir. İstanbul'da aşılama fiyatları 2500 TL den başlamaktadır. Tüp bebek tedavisine karar vermeden önce çok daha basit ve ucuz olan inseminasyon metodunu denemekte fayda vardır.

 • #2
  size bir sorum olacak, ben bundan 1 hafta önce aşılama yaptım devlet hastanesinde. Bana her sabah kullanmam için fitil verdiler, ama kullandıktan 2 saat sonra sıvı akıntı oluyor bende, idrar kaçırır gibi sizce normal mi? Aşılama sonra bişey demediler, yeme içme olsun nasıl davranmam, nasıl yapcam pek bir konu hakkında bilgim yok. Bana yardımcı olanbilirmisiniz, benim ilk aşılamam ve hiç bişey bilmiyorum.

  Yorum yap


  • Guest's Avatar
   Misafir yorumladı
   Yorumu Düzenleme
   fitilin akması normaldir. Yeme içme konusunda fazla tuzlu yemezseniz iyi olur

 • #3
  Ben de aşılama yaptırmak istiyorum ama devlet memuru olarak çalışıyorum acaba devlet bunu karşılar mı veya belli bir miktarını öder mi

  Yorum yap


  • #4
   Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Ben de aşılama yaptırmak istiyorum ama devlet memuru olarak çalışıyorum acaba devlet bunu karşılar mı veya belli bir miktarını öder mi
   Ben araştırdım aşılama işlemlerini devlet belli bir noktaya kadar karşılıyor sanırım çalıştığın kurumun muhasebe kısmına sorabilirsin bunu bunun dışında özelde aşılama fiyatları 4-5 bin lirayı bulabiliyor

   Yorum yap


   • #5
    Ben bir özel doktora aşılama fiyatlarını sordum 10.000 lira dedi

    Yorum yap


    • #6
     Guest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
     Ben bir özel doktora aşılama fiyatlarını sordum 10.000 lira dedi
     Aşılama fiyatlarını devlet karşılıyor olabilir istersen SGK anlaşmalı bir devlet hastanesi ile önce görür

     Yorum yap


     • #7
      Bakırköy'de Dr Turgay Karakaya da aşılama yaptırdım Allah'a şükür gebe kaldım tuttu kendisinden Allah razı olsun

      Yorum yap


      • #8
       Anonim Yorumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
       Bakırköy'de Dr Turgay Karakaya da aşılama yaptırdım Allah'a şükür gebe kaldım tuttu kendisinden Allah razı olsun
       Aşılama fiyat olarak kaç para Ödemiştiniz bilgi verebilir misiniz ben iki defa yaptırdım tutturamadım şimdi üçüncü ve son denemeyi yapacağız

       Yorum yap


       • #9
        Rahim içi tohumlama (IUI), özel olarak yıkanmış ve hazırlanmış spermin yumurtlama zamanına yakın bir zamanda doğrudan uterusa enjekte edilmesini içeren bir tür yardımcı üreme teknolojisidir. Bu prosedür genellikle infertilite ile uğraşan çiftler için in vitro fertilizasyona (IVF) daha az invaziv bir alternatif olarak kullanılır.

        Bir IUI döngüsündeki ilk adım, klomifen sitrat veya gonadotropinler gibi ilaçları uygulayarak yumurtlamayı indüklemektir. Bu ilaçlar yumurtalıkları birden fazla yumurta üretmeye teşvik eder ve bu da döllenme şansını artırır. Daha sonra, en aktif spermi diğerlerinden ayırmak için spermler toplanır ve yıkanır.

        Yumurtlama indüklendikten sonra, yıkanmış sperm, rahim ağzından sokulan küçük, yumuşak bir kateter yoluyla rahim içine sokulur. İşlem genellikle bir doktorun ofisinde yapılır ve sadece birkaç dakika sürer. ıuı'den sonra hastaya tipik olarak kısa bir süre dinlenmesi talimatı verilir ve ardından normal aktivitelerine devam edebilir.

        IUI tipik olarak düşük sperm sayısı veya zayıf sperm hareketliliği gibi erkek faktörü kısırlığı ile uğraşan çiftler için önerilir. Servikal mukus sorunları veya endometriozisi olan kadınlar için de kullanılabilir. Ek olarak, IUI, kendi spermleriyle gebe kalamayan bireyler veya çiftler için donör sperm ile birlikte kullanılabilir.

        Iuı'nin başarı oranları, infertilitenin altında yatan neden, kadının yaşı ve yumurtlamayı indüklemek için ilaç kullanımı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Ortalama olarak, IUI için gebelik oranı 35 yaşın altındaki kadınlar için döngü başına yaklaşık% 15'tir ve 40 yaşın üzerindeki kadınlar için yaklaşık% 5-10'a düşer.
        Bunların belirli bir kliniğe veya bireye özgü olmayan genel sayılar olduğunu ve başarı oranlarının vakanın özelliklerine ve kliniğin deneyimine bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini belirtmekte fayda var.

        IUI'NİN ıvf'ye daha az invaziv bir alternatif olabilmesine rağmen, o kadar etkili olmadığına dikkat etmek de önemlidir. ıvf'nin başarı oranları, özellikle 35 yaş üstü kadınlar ve daha şiddetli infertilite formları olan çiftler için daha yüksek olma eğilimindedir.

        IUI güvenli bir prosedür olsa da, enfeksiyon veya kanama gibi bazı potansiyel riskler vardır. Bununla birlikte, bu riskler genellikle nadirdir.

        Sonuçların tipik olarak acil olmadığını ve hamileliğe ulaşılmadan önce birkaç döngü sürebileceğini vurgulamakta fayda var, bu durumda hastaların gerçekçi beklentilere sahip olmaları ve olasılıklar hakkında doktorlarıyla tartışmaları önemlidir. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, IUI ile başarı garantisi olmadığını hatırlamak da önemlidir.

        Genel olarak, in-utero tohumlama yani aşılama fiyatları 5000 tl kadardır, infertilite ile uğraşan birçok çift için güvenli ve etkili bir tedavi seçeneğidir. ıvf'den daha az invazivdir ve erkek faktörü kısırlığı veya servikal mukus sorunları gibi belirli kısırlık sorunları olan çiftler için iyi bir seçim olabilir. Bununla birlikte, potansiyel riskleri göz önünde bulundurmak ve ıvf'ninkinden daha düşük olan ve her bir vakanın özelliklerine bağlı olacak başarı şansı hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmak da önemlidir.​

        Yorum yap


        • #10
         İUİ yani aşılama fiyatlarınıda bir kenara bıraktım başarı şansı aşının tutma ihtimali nedir?

         Yorum yap

         Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
         Auto-Saved
         Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
         x
         Hazırlanıyor...
         X