Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları

  Kızlık zarı dikimi ( himenoplasti ) gibi sıradışı ve katologlarda yer almayan ameliyatlarda doktor tavsiyesi almak kolay değildir. Yakın kanki arkadaşlarınız size " ben geçen sene kızlık zarımı diktirmek için dr. Turgay karakaya'ya gittim, sağolsun ameliyat çok başarılı geçti, evlendim bak şimdide hamileyim " gibi direkt bir tavsiyede bulunamaz. Öz kızkardeşiniz bile kızlık zarını diktirip evlense bundan sizin haberiniz olmaz. Zaten püf noktasıda budur: " istisnasız gizlilik " . İşte bu gizlilik şartı yerine gelsin diye zar diktirecek kızlar devlet hastanesi, özel hastane veya tıp merkezi gibi SGK anlaşmalı sağlık kırumları yerine jinekolog muayenehanelerini tercih ederler. Şöyle bir araştırın kızlık zarı dikimi yapan doktorların hepsi özel muayenehanelerinin adreslerini vereceklerdir. Zaten lokal anestezi ile yapılan ameliyatlar olduğu için muayenehanede yapılmasında sakımca yoktur ve yasalarada uygundur.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi himenoplasti ameliyatları arasında en ustalık gerektiren ve sonucu direkt olarak yapan hekimin kişisel cerrahi başarısına dayalı bir operasyondur. Google da arama yaptığınızda sürü sepet yüzlerce sözde kalıcı kızlık zarı diken doktora rastlayacaksınız. Bunların hepside size güven verici bir konuşma yapacak başarılarından bahsedecektir. Ama bunlardan çok azı sizi gerdek gecesinden aydınlık yarınlara geçirecek kabiliyete sahiptir. Tamamda kızlık zarı diken en iyi doktoru nasıl bulacağım ? Zaten makalemin konusuda o, kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumlarına başvuracaksınız. Tabiki doktorların kendi oluşturdukları sitelerdeki hasta yorumlarına güvenemezsiniz. Çoğu kendi yazıyor veya birilerine yazdırtıyor. Onun yerine Burcu nur demirel bloğu , kadınlar kulübü forumu genital estetik bölümü veya bu site yanı ebasko forumu kadın hastalıkları ve doğum böşümündeki bağımsız anonim yorumları okuyunuz. Tabiki bu blog ve forumlardada manuple edilmiş sahte yorumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu ayırd etmek için yorumcunun diğer yorumlarınıda okuyarak sahte yorumlarda sık rastlanan çelişkileri, tarihsel kaymaları taramanız gerekir.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi teknik olarak " flep yöntemi " adı ile anılır. Bı size farklı bir ameliyat olarak gelmesin aynı şeydir. Bakirelik zarının kalıcı olarak dikilmesi, vajina duvarlarından ince mukoza tabakaları kaldırılıp içinden kan damarları kapillerleri geçen yeni bir himen ( kızlık zarı ) inşa edileceği anlamına gelir. Kalıcılık sonsuzdur, yani siz cinsel ilişkiye girmediğiniz sürece bozulmaz. Gerdek gecesinde zar yırtılır ve kanama olur. Gerçek kalıcı zar dikiminde yapılan zar zaman içinde esnemez. Bu durum genelde kalıcı dikim yaptım diyipte aslında geçici kızlık zarı dikimi yapan doktorların hastalarında rastlanır. Hangi doktorlar kalıcı zar diktim deyip geçici dikim yapıp gönderiyor yine yukarıda bahsettiğim blog ve forumaşlarda bulabilirsiniz.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi hakkında sorularınızı ve tecrübelerinizi aşağıdaki boşluğa yazarak bu konuda çare arayan genç kızlarımıza yol gösterebilirsiniz.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x
Hazırlanıyor...
X