Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Botoks ile şaşılık tedavisi fiyatları

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Botoks ile şaşılık tedavisi fiyatları

  Doğumsal, travmatik veya başka hastalıklara bağlı şaşılık toplumda %5 kadar sık rastlanır. İlk bakışta kozmetik bir problem gibi gelse bile görme kalitesini ciddi oranda azaltır ve tedavi edilmez ise zaman geçtikçe beyinde bırakacağı fonksiyon kaybı ( ambliyopi ) kalıcı hale gelmeye başlar. İnsan organizması göz ile dış ortamdan aldığı görüntüleri beynin ilgili alanına taşır ve bunlar ortada saliseler içinde yorumlanarak bir tepki oluşturulur. Sağ ve sol göz verileri ayrı ayrı değerlendirilir. Gözlerden birinde şaşılık, katarakt, dieğerinden çok daha farklı bir kırma kusuru, tek taraflı göz kapağı düşüklüğü gibi durumlarda problemli gözün verileri azalacağı için beyinde o fonksiyon adeta atrofiye uğrar ve daha sonra stravismus tedavi edilse bile ambliyopi sıkıntısı sürer. Şaşılık uzun yıllardır göz kaslarına uygulanan ( periorbital kaslar ) ameliyatlarla tedavi edilirdi. Son yıllarda ise hiç genel anestezi vermeden lokal anestezi ile yapılabilen ve şaşılığa yol açan aktif göz kasına botilinum toksini enjekte edilmesine dayalı " botoksla şaşılık tedavisi prim yapmaya başlamıştır.

  Botoksun şaşılığa etkisi :
  Botilinum toksininin kaslar üzerindeki kasılmayı azaltıcı etkisi 6 ay gibi kısa sürede geçiyor olsa bile şaşılık için uygulanan botoksun 6 ay sonra tekrarlanması ile problemli aktif kas hacminde azalma olmasına bağlı olarak daha kalıcı bir etki elde dilmektedir. İlk dozda şaşılıkta %60 kadar olan düzelme genelde 2. doz ile %90 lara kadar tırmanmaktadır. Botoksla şaşılık tedavi fiyatları İstanbul'da 10.000 tl civarından başlamaktadır.

 • #2
  hafif şaşılıklar botoks la tedavi ediliyor çocuğuma yaptırdım

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Stick Out Tongue :p Smile :) Mad :mad: Wink ;) Frown :( Big Grin :D Confused :confused: Embarrassment :o Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X