Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mide botoksu fiyatları

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Mide botoksu fiyatları

  Obezite cerrahisinde çok reklam görmüşsünüzdür. Midenin bir kısmını çıkartmak, ince barsaklara kısa yol by - pass yol açmak, bir kısım ince barsağı çıkartıp atmak gibi. Ama bunların genelde ciddi yan etkileri oluyor ve ameliyatlarda riskli ve uzun süren meşakkatli operasyonlardır. Buna alternatif olarak clostridyum botilinum adlı bakterinin ürettiği toksinin tıpta kullanılabilir formu olan botoks uygulamaları gösterilebilir. Ameliyatlarla yaratılan etkinin aynısını elde etmekle birlikte ameliyat komplikasyonlarının tamamından kaçınılabilen bir metod olarak kıymetlidir.

  Mide botoksu nasıl uygulanır ?
  Gastroskopi denilen ucunda kamera ve haraketli uygulama probları bulunan ince bir borunun yutulması ile yapılan basit işlemde tüm mide çeperleri ekrana canlı olarak yansıtılır ve varsa midedeki ülser gibi lezyonların teşhisleride bu vasıta ile konabilir. Bunun yanında ince bir iğne ile midenin antepilorik bölgesine çoklu botoks uygulamaları yapılabilir. Bu işlemin fazla bir yan etkisi yoktur.

  Mide botoksunun etkisi nedir ?
  Mide sadece yenilen gıdaları depolayan bir kese değildir. Mide üzerinde endokrin hormonlar salgılayan birçok salgı bezi yer alır. Özellikle gıda mideye giriş yaptığı anda çeşitli reseptörlerle bu hormonlar eksite olarak salgı üretimine geçer. Sindirimin başlaması, mide haraketleri, midenin boşalması hep bu sistem tarafınca kumanda edilir. Botoks uygulamadında midenin boşalması gecikir ve adeta bir mide balonu koyulmuş gibi uzun süren bir tokluk hissi peydah olur. Mide botoksunun etkisi 2 gün içinde ortaya çıkar. İnsan istesede fazla bir yemek yiyemez. Zaten fazla yerse midesine oturur ve rahatsız eder. Yeme alışkanlığı 2 ay içinde körelir ve yaklaşık %20 civarı bir kilo kaybına yol açar. Etkisi ortalama 6 ay sürer ve yenilenmesinde bir sakınca yoktur. Toplamda 1 yıllık tedavi sonrası yeme davranışları ve rutinler değişeceği için kalıcı fitlik sağlanabilir. Mide botoksu İstanbul'da ödel sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Mide botoksu fiyatları yaklaşık 5000 TL civarıdır.

 • #2
  mide botoksu fiyatları kaç para ? yaa çok korkutuyor beni ölüm vakaları var mı ?

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X