Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Embriyoloji labratıvarı ve tüp bebek fiyatları

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Embriyoloji labratıvarı ve tüp bebek fiyatları

  Tüp bebek ve embriyoloji labaratuvarları gümüzde dahada önemli hale geldi. Toksik atıklar, tarım zehirleri, gıda takviyeleri, gıdalarda genetik değişiklikler zaman içinde insanoğlunun üreme kabiliyetini azalttı. Eskiden gerdek gecesine giren kızkarın yarısı gebe kalırken artık bu ihtimal büyük şans olarak görülür oldu. Bu durumda tüm testlerde sağlıklı çıkan çiftlerde bile tüp bebek yani invitro fertilizasyon son çare olarak daha sık kullanılmaya başlandı. Tabi durum böyle olunca her tüp bebek denemesinin sağlıklı bir gebelikle sonuçlanma ihtimali yapılan işlemin en önemli ayağını oluşturan embriyoloji labaratuvar kalitesini ön plana çıkardı.

  Dahiliye, kadın doğum gibi bir tıp branşı olan embriyoloji uzmanlık eğitimi almış hekimlerin yönetimindedir. Tüp bebek icad edilmeden önce tıp fakültelerinde teorik ders vermek dışında fazla bir ticari aktivite göstermeyen branş günümüzde alternetif üreme yöntemlerinin merkezine oturmuş durumdadır. IVF işlemlerinde yumurtaların overlerden toplanması, kültüre edilmesi, sperm hücresi ile inrastoplazmik döllenmenin sağlanması, embriyonun olgunlaştırılıp anne rahmine transfer edilmesi işlemleri embriyoloji labratuvarında yapılır. Bu konuda labratuvar kaliteleri önem kazanır, işlemlerin tam steril ortamda gerçekleştirilmesi, birden fazla olgunlaşmış embriyo içinden en iyisinin seçilmesi ve embriyo transferinin en ideal şartlarda yapılması sonucu direkt olarak etkilemektedir. Tabiki yüksek kalite tuturmak her zaman daha maliyetli olmaktadır.

  Tüp bebek fiyatları :
  Öncelikle tüp bebek masraflarını belli şartlarda ve belli bir deneme sayısına kadar sgk karşılıyor ama o kriterlere girmiyorsanız her denemede 10.000 - 20.000 tl arası bir masrafı bütçede ayrımak gerekebilir.

 • #2
  İstanbul'da tüp bebek fiyatları 50.000 TL'nin altında değil her şeye zam gelmiş

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X