Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otizm tedavisinde Suramin enfüzyonu

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

  • Otizm tedavisinde Suramin enfüzyonu

    Otizmi tedavi edecek bir ilaç henüz kesin olarak keşfedilmiş değildir. Ama son zamanlarda Afrika uyku hastalığının etkili ilacı Suramin' in otizmde anlamlı bir iyileşmeye yol açtığını göstermektedir. Otizmin temelinde genetik sebepler sorumlu tutulurken, hastalığın patogenezi hala tam olarak anlaşılamamıştır. En yaygın demans sebebi olan Alzheimer hastalığında kanda yükselen bazı proteinlerin otizm spektrumundada yüksek tespit edilmesi ve bu proteinin kan düzeylerini azaltmaya yönelik çalışmaların hastalığın semptomlarında iyileşme sağladığı gösterilmiştir. Aynı çizgide etkili olan Suramin adlı ilacında tek başına otizmde etkili olması 2020 yılı için sürpriz bir gelişmedir.

    Otizm spekrumunda bilişsel ve konuşma iletişiminin iyileştirilmesine yönelik rehabilitasyon çalışmalarına ilaç tedavisinin eklenmesiyle hastalığın alaşağı edilme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Özellikle hayatın ilk yıllarında konulabilen otizm teşhislerinde zaman kaybetmeden konuşma, bilişsel ve tekrarlayan haraketlere yönelik sağıtımlar sonucu oldukça olumlu etkilemektedir. Suramin tedavisi çeşitli yaş otistik çocuklarda denenmektedir. Bazı hastalarda ilacın infüzyonundan yarım saat sonra bile cümle kurma becerisi mucizevi olarak gözlemlenmektedir.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x
Hazırlanıyor...
X