Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Postmortem inceleme

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Postmortem inceleme

İstanbul Postmortem İncelemeler Bölümüne eskiden ben, şimdi eski asistanlarımızdan ve Trakya Tıp mezunu Murat Nihat Arslan başkanlık yapıyor; yanında da yine bizden mezun Ceyhun Küçük uzman olarak çalışıyor. Daha bir çok işim var ve sizleri, dilerseniz konuk edip nelere yol açtığınızı göstermek istiyoruz.

Ateorik olarak DSM veya ICD ye göre çok kolay Akıl sağlığı tanımı Gazenfer. Ama ben 30 yıldır anlamadım. Akıl sağlığı bir kavram. Bir nitelik...Bu haliyle tabi tartışılır ama biryerlere gidilir mi ayrı. Bülent 'in metaforu da güzel "Göz ve akıl saglığı" Kültürel olarak gözümüzle düşünüyoruz. Gözümüze gelmeyen aklımıza hiç ulaşamıyor.. Bazen de gözümüzde kalabiliyor..

Yorum yap

Güzel yorum. Ben bunu düşünmemiştim.. Hoş olmuş. Sokrates olayların dört yanına bakın dermiş. Iyi mı kötü mü doğru mu yanlış mı erdemli mi değil mi mutluluk veriyor mu vermiyor mu. Senin ki de Sokratik olmuş biraz.. Tabi renklere bakmak başka renkleri görmek başka. "Renklerin alayını derseler de önüne/ Unutma kahverengini seç! Ordayım bütün alacalığımla"

Yorum yap

Simdi burada ki en onemli hata cocuklara cinsel istismara af cikarilmasi.yani akp sapik.en buyuk sapiklik insanlara yalan yanlis bilgi vermektir.
        Eskiden tecavuze ugramis bir kiza hepimizin icinde bulundugu toplum analarimiz babalarimiz nenelerimiz dedelerimiz yasam hakki tanimiyordu.kiz ya intihar ediyordu yada yalniz yasamaya mahkum ediliyordu.dolayisi ile igfal eden mahluka soruluyordu evlenirsen cezanda su kadar indirim olacak.evlenen ortada kalmiyordu.bir nevi toplumsal temizenme.baktilar ki bu tur evlenme tecavuze ugrayan icin daha buyuk bir sorun.iptal edildi ve 30 yildirda igfal edilen kisiye toplum kotu gozle bakmiyor artik.
        Gelelim son cikarilmak istenen yasaya.tecavuzcu ve istismarciya af yok.sadece kendi istekleri ile iliskiye girmis yada aileleri tarafindan evlendirilmis cocuklarin durumlarinda yasal duzenleme yapilmasi.bu sureli degil.belirli donemi kapsiyor
        Benim gorusum ne olursa olsun bu durumdakilere ve ailelere illaki ceza verilmesi,bu cocuklarin ve bunlarin cocuklarinin devlet korumasi altina alinmasi,verilecek cezanin hakimin degil konusunda uzman psikolog ve psikiatrist lerin raporlari dogrultusunda ve belirlenmesi kamu vicdani yonunden daha iyi olur kanaatindeyim.

Yorum yap

Fransa'nın Lyon kentinde kalp krizi geçirdikten sonra hastanede yoğun bakıma alınan Zekeriya Kılınç için doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiğini ve böyle sürmesi halinde hastanın yaşam ünitesi fişinin büyük olasılıkla çekileceğini söyledi. Ancak hastanın hala tepki verdiği için beyin ölümünün gerçekleşmediğini savunan Kılınç ailesi durumu Türk konsolosluğuna bildirdi. Konsolosluk yetkililerinin devreye girmesi sonrası hasta sağlık bakanlığının Fransa'ya gönderdiği ambulans uçakla Türkiye'ye götürülerek Konya'da tedavi altına alındı.

Yorum yap

Biz Özal'ın mezarında gördüğümüzü, o zaman en iyisi şimdiyse iyilerinden bir cihazla, sırt kısmında kalan az miktarda yağ ve karaciğer dokusunda (kafatası, boyun ve bel omurları, pelvis ile alt ve üst ekstremite kemikleri, vs. lahdin dört bir yanına dağılmıştı) saptadığımız maddeleri (acile girişte vurulan atropin ve kronik DDT maruziyetine bağlı x ng/ml DDT metaboliti), radyoaktif madde yokluğunu (TAEK'ten iki doçent ölçüm yaptı) ve kemiklerde travma bulgusu olmadığını bildirdik ve yayınlandı. FETÖ bu dava dosyası ile kendisi için geriye kalan son tehlike unsurlarını imha etmeyi planlamıştı ve açığa çıktı. Şu an bu dosyayı gündeme Menzil (Cumhurbaşkanı'nın bu konudaki tavrı belli; Recep Akdağ'ı 2011'de uzaklaştırmıştı) gündeme getirme kararı almış diye konuşuluyor.

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
            Auto-Saved
            Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Frown :( Big Grin :D Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
            x
            Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
            x
            Hazırlanıyor...
            X