Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye'nin iç politikası 2020

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Anonim Yorumcu
  Guest replied
  iç politika seçim moduna girdi hayırlı olsun

  Yorum izini:


 • Misafir
  Guest replied
  Simdi burada ki en onemli hata cocuklara cinsel istismara af cikarilmasi.yani akp sapik.en buyuk sapiklik insanlara yalan yanlis bilgi vermektir.
  Eskiden tecavuze ugramis bir kiza hepimizin icinde bulundugu toplum analarimiz babalarimiz nenelerimiz dedelerimiz yasam hakki tanimiyordu.kiz ya intihar ediyordu yada yalniz yasamaya mahkum ediliyordu.dolayisi ile igfal eden mahluka soruluyordu evlenirsen cezanda su kadar indirim olacak.evlenen ortada kalmiyordu.bir nevi toplumsal temizenme.baktilar ki bu tur evlenme tecavuze ugrayan icin daha buyuk bir sorun.iptal edildi ve 30 yildirda igfal edilen kisiye toplum kotu gozle bakmiyor artik.
  Gelelim son cikarilmak istenen yasaya.tecavuzcu ve istismarciya af yok.sadece kendi istekleri ile iliskiye girmis yada aileleri tarafindan evlendirilmis cocuklarin durumlarinda yasal duzenleme yapilmasi.bu sureli degil.belirli donemi kapsiyor
  Benim gorusum ne olursa olsun bu durumdakilere ve ailelere illaki ceza verilmesi,bu cocuklarin ve bunlarin cocuklarinin devlet korumasi altina alinmasi,verilecek cezanin hakimin degil konusunda uzman psikolog ve psikiatrist lerin raporlari dogrultusunda ve belirlenmesi kamu vicdani yonunden daha iyi olur kanaatindeyim.

  Yorum izini:


 • Misafir
  Guest replied
  Bahçelinin gözü açık gitmez artık
  Çok istedi bu affı
  Huzur içindedirler hepsi artık.
  Ama kul hakkı ne olacak
  Yapılacak af ancak Devlet kendine olanı affedebilir tam tersi oldu.
  Birinin evladını öldürmüş katil, birinin namusunu el uzatmiş bir tecavüzcü,
  Milletin hakkinı çalmış bir hırsız nasıl affedilir.
  Gerçi milleti soyan büyük hırsızlar hiç suçlanıp ceza almadı
  Kişisel basit hirsızlıklar da affedilebilir.
  Af yapılacaksa toplumsal vicdanî rahatlatmalı.

  Yorum izini:


 • Misafir
  Guest replied
  2020 infaz affı yasalaştı :

  Milletin ve bireylerin vicdanında affedilmeyenler her daim kendi vicdanlarının parmaklıkları ardında yaşarlar.
  Alev hanımefendiydi galiba hiç bir mahkeme kararı helalleşmenin ötesinde değildir. Daha güzel demişti keşke birisi bulsada paylaşsa
  Ben şimdi her gün olduğu gibi bizim canların hakkını teslim etmek üzere arazi grzisindeyim. Gökyüzü yıldızlarla bezenmiş. Rabbim nice güzellikler bahşetmiş

  Yorum izini:


 • Misafir
  Guest replied
  Cumhuriyeti inkar edenler devleti devam etti sanıyor. İşte bakın bağıra bağıra diyor spiker 5 yıl süren İngiliz işgali diye. Hala İstanbul'un fethinin bilmem kaçıncı yılını kutluyor bu gaipler. Dönüp bir Allah'ın kulu İstanbul'un işgalden kurtuluşunu kutlamıyor.

  Yorum izini:


 • didem
  Konu sahibi İlgili konu Türkiye'nin iç politikası 2020

  Türkiye'nin iç politikası 2020

  Kısa süre önce tek adam rejimine geçen Türkiye'de iç politika üretmek daha zor bir hale geldi, son 20 yıldır popülizm üzerine devam eden ve iktidarda kalma hedefini tüm hedeflerin üzerinde tutan bir iç politikada zaman zaman halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanarak devletin görevlerindeki aksamalar dış güçler veya iç muhalefete bağlandı. Zaten eğitim sorunu olan bir ülkede liyakatide kökten baltalayınca toplum bilinci dahada geriledi. halk artık yönetimin aldığı kararları değerlendirebilecek bilgi ve muhakeme gücünden yoksun kaldı. Bankacılık sistemi, vergi toplama kriterleri, özelleştirme, yap işlet devret gibi kamusal kararlar bilimsel ve toplum çıkarları yönünde alınması gerekirken kişisel çıkarları ön plana alan hedeflere göre değerlendirildi. Hak hukuk arama mercii olarak tarafsız mahkemeler yerine siyasi parti il ve ilçe başkanlıkları ön plana çıktı. Bilimsel çalışmalar çağın gerektirdiği seviyelerin çok altına geriledi, uluslararası kabul görmüş tek bir bilimsel çalışması olmayan kişiler üniversitelere dekan hatta rektör olarak atandı. Gerçek bilim adamı profilindeki aydın kesim dışlanarak ABD ve avrupaya beyin göçü teşvik edildi. Tarım ve orman alanları yönetime yakın çevrelere inşaat alanı olarak bedelsiz veya sembolik bedellerle devredildi. Yap işlet devret projelerinde ihaleler kişiye özel özel kriterler konarak yönetime yakın şirketlere verildi. Bu şirketlere kamu bankalarından avantajlı krediler çıkartılarak bu projelere finansman sağlandı. Aynı projeler bitirildiğinde devlet tarafınca olması gerekenin en az 10 katı bedellerle kiralandı veya dünyada eşi benzeri olmayan yüksek tarifelerle halkın kullanımına açıldı. Bu durumda devlet halkın sermayesi ile özel firmalara proje yaptırıp aynı projeleri halkın parası ile yüksek fiyata kiraladı. Ülkenin en rantabl çalışan Atatürk hava limanı ve büyük hastaneleri kapatılarak yap işlet devret ile inşa edilen yüksek maliyetli yeni tesisler kullanıma açıldı.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Hazırlanıyor...
X