Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DJI Mavic 2 Pro fiyatları 8900 TL ( 2020 ) ve incelemesi

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • DJI Mavic 2 Pro fiyatları 8900 TL ( 2020 ) ve incelemesi

  DJI Mavic pro 2 modelinde en fazla merak edilen önceki modele göre nelerin farklı olduğudur. Drone kutusunu açtığımızda nispeten daha küçük görünümlü bacaklarını toplamış minik bir canavarla karşılaşıyoruz, ama eski modele göre daha ağır olduğunu hemen hissediyoruz. Hemen antenleri ve cep telefonu tutucu kanatları katlanmış kunamdası göze çarpıyor, eski model ile aynı bu. Hemen kumandayı masaya bırakıp drone u elime alıyorum en fazla merak ettiğim haraketli kamerayı inceliyorum. Hasselblad marka 20 megapiksellik bir kamerası var. Bu arada Hasselblad markası ilk ay resimleri çeken kamera markası olarak tarihe geçmiş önemli bir detaydır. 2:8 diafram ve görüş açısı 77 derece olarak yeterli bir performans alt yapısına sahip. Video performansı 4K ile 30 fps çekim yapabiliyor. 31 dakika uçuş süresi var. Rüzgara göre bu süre değişir. Drone ağırlığı 950 gr gibi yüksek bir rakam, yani kayıt yaptırılması gereken bir drone bu. Bana göre bu cihazın önceki versiyonda en büyük farkı sensörleri, dronun her tarafı sensörlerle donatılmış, bu kadar kalabalık sensörlü bir drone görmemişsiniz. Ayrıca dronun altına iniş ve kalkışlarda kullanabileceğiniz aydınlatma lambaları var. Yan sensörler sadece aktif takip modunda çalışıyor, standart sürüş modunda bu yan sensörlere pek güvenmeyin, yanları görmediği için bir objeye yandan çarpma ihtimaliniz her zaman var.

  Pilotaja geçelim hemen ;
  Dronu yerde aktive etmek için üstte düğmesine 1 sn baslı tutuyoruz, kanatlarda bir titreşim olarak aktive olduğunu belli ediyor. Dest günümüzde aşırı rüzgarlı bir hava vardı ve hava sıcaklığıda 0 derece idi, aşırı rüzgara rağmen çok stabil bir uçuş deneyimi sundu, yani gerçekten çok kuvvetli bir drone bu. Kumandanın altına bağladığınız cep telefonu ekranınıda drone özel bir app çalıştırıyorsunuz, kontrol panel ekranı açılıyor, dronun gözünden dünyayı oradan görebiliyorsunuz, ekranın sol altında gps harita üzerinde dronun pozisyonunda aynı anda izliyorsunuz. Yükseklik arttıkça rüzgarda arttı ve ekranda aşırı rüzgar olduğuna dair dikkatli kullanma uyarıları çıktı. Gerçekten zor şartlarda out door kullanıma uygun bir drone bu.

  DJI Mavic 2 fiyatını hak eden bir drone mu ? Evet ödediğiniz paranın karşılığını veren bir cihaz bu. Profesyonel video işi yapıyorsanız kaliteli çekimlerle para kazanabilirsiniz. Drone uçurmaya yeni başlayan biri iseniz maddi durumunuz uygunsa bu drone size çok yardımcı olacaktır. Her yanı sensörlerle çevrildiği için iniş kalkışlarda etrafınızdaki cisimlere, ağaçlara ve binalara çarpmanıza izin vermiyor. Ayrıca drone ile havada göz temasını kaybettiğiniz zaman dronun nerede olduğunu bilmediğiniz zaman drone u geri çağırabiliyorsunuz, birkaç dakika içinde drone sizi nokta atışı buluyor, çünkü drone kalkmadan önce 20 yakın uyduya bağlanarak kalkış noktasını milimetrik olarak hafızasına alıyor.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Hazırlanıyor...
X