Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tadilat fiyatları 2020

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Tadilat fiyatları 2020

  Öncelikle evinizde tadilata başlamadan önce bu kararı vermek için oturup bir düşünmek lazım. Zaten Kiralık bir evde tadilat yaptırmanız pek söz konusu değildir. Ev kendi mülkünüzse uzun zamandır kullanıyorsanız veya eski olarak satın aldıysanız tadilat gerekebilir. Fakat planladığınız tadilat zeminden başlayarak yukarı doğru gitmelidir. Mesela öncelikle tavanları boyatıp, duvarları boyatıp daha sonra zemindeki seramikleri değiştirmek mantıklı olmaz. Bunların hepsini belli bir düzen şeklinde yapılması gerekir. Daha sonradan yaptırmayı düşüneceğiniz tadilatlar olacaksa bunların hepsini düşünüp en temelden başlayıp yavaş yavaş bütçenize göre yaptırmanız da büyük mantık vardır. Aslında en güzeli yaptırmak istediğiniz her şeyi bir kerede yaptırmak ve hepsini aradan çıkartmaktır. Ama bütçe olarak mümkün değilse benim dediğim gibi adım adım gitmeniz de fayda var.

  Konutlarda çok fazla hasar gören ve eskiyen tuvaletler, banyolar, mutfak tadilatları, çatı tadilatları gerekebilir. Fiyatları açısından tuvalet tadilat fiyatı malzeme fiyatı ile başlamak gerekirse 300 liradan 3 bin liraya kadar çeşitli malzemeleri kullanmanız gerekebilir. Bunlar içinde işçilik evinizin konumuna ve evin güncel fiyatına göre değişebilir, mesela 150 liraya da işçilik Satın alabilirsiniz ama 2000 lira da tutabilir. Bu tamamen yaptıracağınız işe veya konutun durumuna bağlıdır.
  Banyo tadilatıda yine bin lira ile 5 - 6 bin lira arasında bir malzeme gerektirebilir. Yine banyo tadilat işçiliği de 500 lira ile 4 bin lira arasında olabilir. Mutfak tadilat fiyatlarına gelince fiyatlar uçabilir. 5 bin liradan 50 bin liraya kadar hatta 100 bin liraya kadar mutfak dolabı veya mutfak tezgahı ile birlikte komple mutfak seti alınabilir, bunların işçiliği de yine 5 bin lira ile 10 bin lira arasında tutabilir.
  Çatı tadilatına gelirsek, çatının onarılması aktarılması metrekare bazında hesaplanır. Genellikle 100 lira civarında bir para istenir. Malzeme de aşağı yukarı o'kadardır. Dış cephe boyaması ise boya parası olarak evin boyutuna göre çok değişir. Ama siz yine de bir kaç bin liralık malzeme almak durumunda kalacağınızı göz önünde bulundurun, dış cephe boyama işçilik maliyeti de genellikle metrekare olarak 20 Lira civarı diyecektim. Ya da evinizin dubleks kısmına ahşap bir merdiven yaptıracaksanız bu da seçeceğiniz merdivenle ilgili. 1000 liradan 10 bin liraya kadar maliyet ile karşılaşabilirsiniz.
  Tavan kaplama maliyetleri de yine malzeme parası olarak metrekare açısının 50 lira ile 100 lira arası değişebilir. Işçilik de yine 30 40 Lira metrekare birim fiyatı istenebilir. Tavan boyası nispeten ucuzdur boya maliyeti metrekare olarak 5 10 liradır. Yine işçilikde 10 lira metrekare baz alarak yaptırabilirsiniz. Elektrik tesisatı tadilat yaptıracaksanız elektrik tadilat masrafı genellikle işçilik ağırlıklıdır. Ama tabii ki elektrik anahtarları ve prizlerde yenilenecekse maliyetinizi iki katına çıkabilir.

  Evinizdeki yaptırmayı düşündüğünüz tüm tadilatı götürü usulde bir de müteahhitte veya bir iç mimara teslim edebilirsiniz, bu durumda aranızda bir sözleşme yapabilirsiniz, kullanılacak malzemeler, işçilik masrafları ve teslim tarihleri herşey yazılabilir. O yüzden size az da olsa bir garanti verilmiş olur. Ya da evinizin tadilatını malzeme alıp kendiniz yapmak isteyebilirsiniz, öyle bir yeteneğiniz varsa tabii ki yapılabilir ya da her iş için farklı bir usta ile anlaşabilirsiniz. Burada da ustaların referansları önem kazanmaktadır.

 • #2
  acarkent tadilat fiyatı alabilmiyim beykozda

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X