Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstanbul kaba inşaat maliyet fiyatları 2020

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

  • İstanbul kaba inşaat maliyet fiyatları 2020

    İstanbul'da kaba inşaat maliyetlerini hesaplarken sadece binanın oturduğu metrekare alanı değil, aynı zamanda da binanın dıştan dışa tüm duvarlarının yüzölçümleri de hesaba katmak gerekir. Tabi binada Isıtma Sistemi kalorifer sistemi klima ve asansör gibi her binada olmayan özellikler varsa bunların hepsi maliyeti adım adım arttırır, ama yine de ortalama olarak kaba inşaat maliyetleri fiyatı toplam maliyeti yüzde otuzu kadardır.

    Ölçüt olarak aklımızda kalması gerekiyorsa 100 metrekarelik bir kaba inşaat maliyeti 2020 yılı için metrekare bazında en lüks olarak 2000 lira, 1. Sınıf inşaat maliyeti olarak 600 lira, 2. Sınıf İnşaat maliyet olarak bin lira, 3. Sınıf inşaat maliyeti olarak 700 lira, ya da basit inşaat maliyeti olarak da 400 lira civarında tutabilir. Devletin açıkladığı metrekare İnşaat maliyet fiyatları mesela Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çevre ve şehircilik bakanlığının tespit ettiği rakamlar bunlardan daha düşüktür ama İnanın ki bunların dediği fiyatlara yapamazsınız. Tabii bu konuştuğumuz şeyler Türkiye'de ya da İstanbul'da %99 sıklıkla kullanılan betonarme karkas yapılar için geçerlidir. Siz evinizi tamamen ahşaptan veya Çelik konstrüksiyondan yaptırıyorsunuz ve maliyetleri kafanızdan silin bambaşka fiyatları çıkacaktır.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Hazırlanıyor...
X