Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnce inşaat fiyatları

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İnce inşaat fiyatları

  Öncelikle bir inşaatın hangi bölümünün kaba inşaat hangi bölümünün ince İnşaat olduğunu bilmek gerekir. Kaba inşaat örnek verilen yapının taşıyıcı sistemidir, yani gördüğünüz beton direkler hasır betonlar, kat betonları ve temel bunlar kaba inşaattır. Kaba inşaat bittiği zaman iskelet şeklinde karşınızda yüksekliği tamamlanmış hacmi tamamlanmış bir bina vardır. Ama bunların aralarının doldurulması ve buranın bir ev veya bir iş yeri haline gelmesi için ince inşaat gerekir. Inşaatta ara duvarların örülmesi, seramiklerin yerleştirilmesi, kaba ve ince sıvaların yapılması, pencerelerin, kapıların takılması gibi birçok ince iş vardır. Dolayısıyla aslına bakarsanız bir inşaatın toplam maliyetinin neredeyse yüzde yetmişi ince İnşaat masraflarına gitmektedir.

  İnce İnşaat kalemleri arasında sayabileceğimiz yüzlerce unsur vardır ama bunlardan örnek vermek gerekirse fiber sement dış cephe kaplama metrekare fiyatları yaklaşık olarak 200 liraya yakındır. Alçıpan asma tavanları Ustalar genellikle metrekare olarak 50 lira civarına yapmaktadır. Malzeme hariç metal asma tavan yaptıracaksanız, bunlar modüler şeklinde yapıştırılır gene 100 150 liraya mal olabilir metrekareleri. Alçıpan bölme duvarlar yaptırabilirsiniz bunların da gene metrekare fiyatları 100 liraya yakındır. Alçıpan alın kaplama yapılabilir 1 metre tül şeklinde hesaplanır ve 50 TL civarıdır. Led ışık bandı yaptırabilirsiniz. Yeni metretül olarak bunlar hesaplanıyor. Alçıpan üzerine saten alçı veya derz arttırabilirsiniz. Bunlarda metrekare olarak genellikle 25 liraya yapılır. Malzemeyi siz almanız gerekir. Tavanın plastik boyanması genellikle ucuzdur metrekareye 10 liraya boyatabilirsiniz. Duvar iç cephelerinin boyatılması yani badanacıların, boyacıların fiyatları genellikle metrekareye 10-15 tl vardır. Duvar kağıdı uygulaması da aşağı yukarı aynı fiyatlarda gitmektedir. Ama duvar kağıdı fiyatları gerçekten çok yüksektir. Fayans ve seramik uygulamaları m2 fiyatları 50 lira civarındadır. Kaba sıva nispeten daha ucuzdur metrekaresi 25 liraya yaptırabilirsiniz. Dış cephe mantolama fiyatları da yine metrekare bazında ödenir. 80 lira ile 120 lira arasında işçilik istenebilir. Gaz betondan beyaz Bims Malzemeden duvar ördürmek isterseniz onun işçiliği ile gelen 40 lira veya 50 liradır metrekare bazında. Dış cephe nin tadilat yapılması veya boyanması ile ilgili işçilik masrafı da metrekare bazında 50 lira civarında bulunmaktadır. Eğer dış cephe iskele kurduracaksınız kiralama aylık ücret ve genel metrekareyi 5 10 liradır.

 • #2
  Projenin yeri, büyüklüğü ve karmaşıklığı, kullanılan malzeme ve işçilik ve kaynakların mevcudiyeti gibi bir dizi faktöre bağlı olarak inşaat maliyeti önemli ölçüde değişebileceğinden, Türkiye'deki inşaat fiyatları hakkında özel bilgi vermek benim için zor. Ek olarak, piyasadaki değişiklikler ve ekonomik koşullar nedeniyle inşaat fiyatları zaman içinde dalgalanabilir.

  Türkiye'deki inşaat fiyatlarının daha doğru bir tahminini almak için yerel bir müteahhit veya inşaat şirketine danışmak en iyisi olacaktır. Özel proje gereksinimlerinize ve yerel piyasa koşullarına göre size daha doğru bir fiyat teklifi sunabileceklerdir. Piyasadaki fiyat aralığını daha iyi anlamak için birden fazla yükleniciden teklif toplamak da yararlı olabilir.​

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Frown :( Big Grin :D Confused :confused: Embarrassment :o Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X