Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ceza davalarında Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesi kimlere tebliğ edilir?

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

  • Ceza davalarında Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesi kimlere tebliğ edilir?

    Yerel Ceza Mahkemesi'nde size herhangi bir hapis cezası kesildiği zaman bunu temiz edebilirsiniz ve dosyanız yargıtaya gönderilir ,yargıtayda sırasını bekleyen dosyalar Yıllar sonra Yargıtay Başsavcısının önüne gelir ve başsavcı dosyanızı kısaca inceleyerek bir tebliğname hazırlar bu tebliğname Yargıtay ceza dairesine yönlendirmek amaçlıdır Ayrıca bu tebliğnamenin bir örneği de sanık avukatlarına gönderilir, Eğer avukatınız yoksa tebliğname sizin adresinize yollanır.
    Tebliğname avukatınıza veya size ulaştığı zaman bir hafta içinde cevap verme hakkınız vardır, tebliğnameye cevap vermek zorunda değilsiniz Ama son bir savunma Hakkı olarak cevap vermeniz de daima fayda vardır Öncelikle başsavcının yazdığı tebliğnameye dikkatli okuyup dosyadaki savunmanız ile karşılaştırmanız gerekir Eğer tebliğname sizin dosyanızdaki soru işaretlerine cevap vermiyorsa tebliğnameye itiraz ederek yeniden düzenlenmesini isteyebilirsiniz veya davanın tümden bozulmasını ve tekrar yargılanma nızı talep edebilirsiniz. İtiraz dilekçesi yargıtaya ulaştığı zaman ilgili yargıtay Ceza Dairesi tebliğnameyi dosyanızı ve sizin Cevabınızı inceler bu durumda karşıt fikirler bir araya getirilerek bir karar verir.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x
Hazırlanıyor...
X