Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yatılı yabancı hizmetçi fiyatları

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Bakıcı arıyorum 0535 258 00 91

Yorum yap

ebaskocom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Türkiye'de yatılı çalışan hizmetçilerin %95 kadarı yabancı uyruklu bayanlardan oluşuyor. Türk insanı nedense yatılı yardımcı, hizmetçi veya bakıcı olmayı tercih etmiyor. Aslında aylık bin dolara yakın ücretle çalıştırılan bu kadroların kıymeti bilinmiyor desem yapan olmaz. Zira günümüzde herhangi bir üniversiteden mezun olup 6000 TL iş bulmak nerde ise imkansız gibi bir şey. Ama yatılı hizmetçi olmayı kabul ederseniz bu kazancı siz alabilirsiniz. Neyse bizim insanımızın paraya fazla ihtiyacı yok günde 150 TL alarak ev temizliğine gitmek daha mantıklı geliyor onlara. Aslında yatılı hizmetçinin günlük yaptığı iş ağırlığı gündelikçi kadınların yarısından bile az. Zira evi her gün derinlemesine temizlemeniz gerekmiyor, ütüleri her gün yapmanız lazım değil. Ama gündelikçi iseniz sizi çalıştıran ev sahibi 1 haftadır sizin için itinayla biriktirdiği pisliğini bir günde temizlemenizi bekleyecektir. Ne kadar söylesem nafile Türk kadını yatılı çalışmayı sevmiyor. Neyse bu durumda dönelim yabancı yatılı hizmetçi fiyatlarına. Fiyatlar genellikle çalışanın hangi ülkeden geldiğine bakılarak belirleniyor, daha sonra kişisel performansları fiyatı etkiliyor. Mesela Filipin'li hizmetçi fiyatları 900 - 1000 USD kadarken onu Nepal'li bakıcılar 700 - 800 dolarla takip ediyor, Etiyopyalılarda yine 600 - 700 USD arası aylıklarla çalışıyorlar. Bu grupta en ucuza çalışanlar 500 USD aylıkla Özbek , Türkmen ve Gürcü hizmetçiler oluyor. Gerçektende performansları bu fiyata paralel oluyor. İşini en ciddi yapanlar Filipinli bakıcılar oluyor. Bu yanacı bakıcılar çocuk bakmak ve evi toplayıp size getir - götür yapmada çok iyi olabilirler ama derinlemesine temizlik ve yemek pişirmede gündüzlü çalışan Türk kadınların eline su dökemezler.
      Evet dökemezler sayilir.Sen nereden bileceksin döküp dokemedigini?

Yorum yap

506151 63 25 Yatıliolrak kalabilçek güvenilir yabancı bir bakıcısı ihdiyacimar çocuğuma bakıp dinlenmek

Yorum yap

8 yasındaki kızım ıcın yatılı bakıcı istıyorum esımle bırlıkde calısmaktayım 05302072948

Yorum yap

Ev işleri günlük yemizlik

Yorum yap

meraba arkadaşlar ben türkmenistanliyim yatılı iş arıyorum ama memleketteyim yol masrafını karşılayan biri varsa oraya geldikten sonra çalışarak ödeyeceğim paranızı inşaat işi traktör iç dış duvar montalama komilik garsonluk motorcu her iş gelir elimden türkçem iyidir 29 yaş

Yorum yap

Ispartada oturyorum 9 yilik yenidogan bebeklerde calistim tecrubem var istanbuldan ispartaya tasindim maş 8-10 bin arasi istiyom isimi guzel yapyorum varmi sizde boyle maş isleri buralardan bulunursa calismak isterim

Yorum yap

Merhaba sakarya da yaşlı anneme bakacak yatılı bayan arıyorum. Tel 05511353154

Yorum yap

Antalya merkez Konyaaltı bölgesinde eve yardımcı 18 25 yaş aralığında yabancı dil bilen (ingilizce veya rusca) yemek ütü temizlik vs. İşlerde yardımcı olacak 1000$ başlangıç olarak düşündüğümüz rakam hijyene önem veren pozitif bayan çalışma arkadaşı arıyoruz iletişim numaramız 0542 733 44 14

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
                    Auto-Saved
                    Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
                    x
                    Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
                    x
                    Hazırlanıyor...
                    X