Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kedilerin yaşam sürelerini etkileyen faktörler

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kedilerin yaşam sürelerini etkileyen faktörler

  Kediler kaç sene yaşar, ortalama 15 sene kadar yaşama potansiyelleri vardır ama bu sokak kedileri için 3 seneye kadar düşebilir, zira yiyecek bulma, soğuk kış şartları ve hastalıkları, motorlu taşıtların çarpması, ezmesi, diğer yırtıcı sokak hayvanları kedileri sürekli tehdit eder. Ayrıca üreme dönemlerinde dişi kediler için diğer erkek kedilerle tutuşulan kavgalarda ölümcül yaralar almaları çok mümkündür. Buna karşılık her kedinin hayali sıcak bir yuva ve sınırsız yiyecektir. Ev kedileri aşılarına kadar dikkatli bakılırsa 15 hatta 18 yaşa kadar ulaşabilir. Tabiki onlardada insan organizmasına benzer somatik rahatsızlıklar oluyor, ama veteriner hizmeti alırsanız bu hastalıkları kısmende olsa ekarte edebilirsiniz.

 • #2
  [QUOTE=ebaskocom;n183]Kediler kaç sene yaşar, ortalama 15 sene kadar yaşama potansiyelleri vardır ama bu sokak kedileri için 3 seneye kadar düşebilir, zira yiyecek bulma, soğuk kış şartları ve hastalıkları, motorlu taşıtların çarpması, ezmesi, diğer yırtıcı sokak hayvanları kedileri sürekli tehdit eder. Ayrıca üreme dönemlerinde dişi kediler için diğer erkek kedilerle tutuşulan kavgalarda ölümcül yaralar almaları çok mümkündür. Buna karşılık her kedinin hayali sıcak bir yuva ve sınırsız yiyecektir. Ev kedileri aşılarına kadar dikkatli bakılırsa 15 hatta 18 yaşa kadar ulaşabilir. Tabiki onlardada insan organizmasına benzer somatik rahatsızlıklar oluyor, ama veteriner hizmeti alırsanız bu hastalıkları kısmende olsa ekarte edebilirsiniz.[/QUOTE]

  Özellikle erkek kedileri kısırlaştırmazsanız 3 sene yaşar ama kısırlaştırır sanız Aynen dediğiniz gibi 15 seneye kadar yol var.

  Yorum yap


  • #3
   Bizim komşunun kedisi 19 sene yaşadı nasıl oldu bilmiyorum

   Yorum yap

   Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
   Auto-Saved
   Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
   x
   Hazırlanıyor...
   X