Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yurtdışında ücretsiz üniversiteler 2020

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Yurtdışında ücretsiz üniversiteler 2020

  Türkiye gibi Gelişmekte olan bir ülkede yaşıyorsanız insanların yurt içinde herhangi bir üniversiteden mezun olması çok önemli olmuyor, ama yurtdışında bir üniversite okuduysanız iş bulurken veya kendi işinizi kurarken Bu size önemli bir destek sağlayabilir. Gel gelelim ki yurtdışındaki üniversiteler çok masraflı özellikle İngiltere'de okumak istiyorsanız bir serveti gözden çıkarmanız gerekir, keza Amerikan okulları da aynı şekilde ama Avrupa'da bazı ülkelerdeki üniversiteler yurt dışından gelecek öğrencilere ücretsiz eğitim hizmeti verebilmektedir.

  Bildiğim kadarıyla Fransa'daki devlete ait bütün üniversiteler yerli veya yabancı öğrencilere ücretsiz eğitim hizmeti veriyorlar veya 200 300 euro gibi cüzi dönem ücretleri ile eğitim almanıza izin veriyorlar. bunun dışında ben nokta atışı yapmak istiyorum derseniz isimler şeklinde üniversiteleri gözden geçirebiliriz mesela Estonya'da Üniversitesi ücretsiz Mühendislik eğitimi veriyor yine fazla uzağa gitmeden Macaristan'a geçersek Orta Avrupa Üniversitesi Budapeşte'de bulunuyor ve öğrencilerden ücret almıyor. Biraz yukarı çıkıp Almanya'ya geçtiğimizde Bremen Üniversitesi ünlü bir üniversite olmasına rağmen yıllık 275 euro ödemeniz karşılığında size yüksek kaliteli eğitim hizmeti verebiliyor. Tabii ki çıkışta elinize bir de diploma tutturuyorlar. Daha yukarı Rusya'ya doğru çıkarsanız Moskova'da ulusal Araştırma Üniversitesi ne işin olur Research University High School of economics adı altında ücretsiz hizmet veriyor yine Finlandiya'da bir Üniversite Helsinki de yer alıyor ücretsiz hizmet veriyor. Avusturya inersiniz Viyana Üniversitesi'nde yine sömestr başına 726 Euro'ya eğitim alabilirsiniz . Türkiye ile karşılaştığınız zaman Bunlar çok ucuz rakamlar gerçekten Çek Cumhuriyeti'ndede bir Üniversite Prag da yer alıyor Prag'taki Charles Üniversitesi de 500 euro karşılığında size eğitim verebiliyor. Yine Almanya'da Türkler en çok bulunduğu bir şehre geçersek Köln Üniversitesi'nde neredeyse 200 bölüm var ve yıllık 250 Euro'ya okuyabilirsiniz Bu arada kolonya kelimesinin de Köln'den geldiğini unutmayın.

 • #2
  Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak çok güzel olur gerçekten iyi araştırmak lazım Türkiye'de de geçerli olan meslekleri yurtdışında ücretsiz okumak ve Türkiye'ye geri dönmek çok havalı geliyor bana

  Yorum yap


  • #3
   Yurtdışında ücretsiz üniversite eğitimi veren bir çok ülke var ama o ülkede oturma izni kalacak yer gibi barınma problemlerini aşmak önemli bir üniversiteyi kabul için Türkiye'de hatırası sayılır bir liseden mezun olmak gerekiyor kafana göre gidip yazdıramıyorsun tavsiye mektubu gerekiyor mesela robert koleji saint benoit dam de sion

   Yorum yap

   Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
   Auto-Saved
   Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
   x
   Hazırlanıyor...
   X