Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstanbul'da kreş fiyatları ve gerekliliği

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İstanbul'da kreş fiyatları ve gerekliliği

  Yeni doğan Bebeğinizin ilk 2 yaşına annesinin yanında geçirmesi en güzelidir tabii ki. ama 2 yaşından itibaren çocuklarda bir sosyalleşme ihtiyacı ortaya çıkar yakın yaşlarda kardeşleri Yoksa yani abilere veya ablaları yoksa akraba çocukları yoksa yolda gördüğü çocuklarla Kendisi arasında bir benzeşim kurmaya başlar. işte bu noktada çocuklarda bir kreş ihtiyacı ortaya çıkar. ev hanımı olabilirsiniz veya anneniz babanız emeklilikte torunlarına bakmak istiyor olabilir ama bunlar yeterli değildir . çocuğunuzun başka çocuklarla karşılaşması , onlara dokunması , onlarla konuşması , Hatta bazı şeyleri paylaşması , bazen de kavga edip dayak yemesi , bazen de dayak atması yani gerçek hayata bir hazırlık gerekiyor tabii ki . İstanbul gibi Büyük şehirlerde kreş fiyatları oldukça yüksek neredeyse bir asgari ücret kadar para ödemeniz gerekiyor. Ortalama bir kreş fiyatı bugünün şartlarında 2 bin liranın altına aylık olarak pek düşmüyor.

  Peki çocuklarımız Anaokulundan önceki bu dönemde kreşte neler öğrenecekler neler yapacaklar bunları da merak ediyorsunuzdur. En önemlisi arkadaşları ile birlikte oyun kurmayı öğrenecek, düzenli bir şekilde bir öğretmenden komut olarak oyunları Yönetmeyi öğrenecek. Tabii ki toplu olarak yemek yiyecek yemek saatlerini benimseyecek ve belli bir yaşam disiplini altına gelecek. Bunun dışında bazı kreşlerde tuvalet eğitimi de verildiğini biliyoruz ama bu her kreşte olmayabilir. O yüzden çocuğunuzun tuvalet eğitimi tam değilse Bu konuda hizmet veren bir kreşle görüşmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca Devletimiz de çalışanlara kreş hizmeti verebiliyor bazı kurumlarında ama devlet kurumlarında yer bulmak zor olabilir. Evinize en yakın bir kreş ararken referanslar çok önemlidir. Öncelikle o kreşe devam etmekte olan başka ailelerin izlenimlerine mutlaka edininiz kreşle ilgili artı ve eksi yorumları mutlaka alınız, kreşin müdürü ile görüşünüz, çocuğunuzun müstakbel öğretmeni ile mutlaka tanışırız bu insanlar Kısa bir süre içinde olsa sizin yerinize çocuğunuza ebeveynlik yapacak sahip çıkacak kişilerdir.

  Kreş ücretlerini öderken kredi kartına taksit yaptırabilirsiniz Ama şunu da unutmayın Eğer kreşi beğenmeyip başka bir kreşe geçmek isterseniz veya Henüz erken benim çocuğum için bir sene daha bekleyeceğim derseniz yaptığını sözleşmeden Caydığınız için ortalama yüzde on kadar bir yıllık ücret üzerinden Ceza ödersiniz bu konuyu mutlaka önceden görüşün.
  Konu Dilek tarafından (https://www.ebasko.com/member/6-dilek Saat 01-13-2020, 09:16 AM ) değiştirilmiştir.

 • #2
  Acaba devletin veya belediyenin özel kreş hizmetleri var mı Üsküdar tarafından bakıyorum çünkü kreş parası ödeyecek durumda değilim araştırıp baktım İstanbul'daki kreş fiyatları çok pahalı

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Hazırlanıyor...
  X