Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elazığ deprem çadırında nargile içen suriyeliler

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Elazığ deprem çadırında nargile içen suriyeliler

  Elazığ depreminde kızılay çadır dağıttı ama o çadırlara yerel halk değil suriyeli mülteciler yerleşti maalesef deprem çadırında nargile içen Suriyelilerin videoları bile var. Ama benim en çok üzüldüğüm ülkemizde bilim ve bilim adamına verilen değer. Ağzı olan herkes konuşuyor, herkes herşeyi biliyor. Ama ortada akıllı mantıklı çok az iş var. Yollar gerçekten işin uzmanı olanların önünde açılmıyor aksine tıkanıyor. Örneğin Elazığ’da eninde sonunda şiddetli deprem olabileceği konusunda onca uyarı varken, binalar yükseldikçe yükseldi. Umarım bu büyüklüğe yakın bir deprem daha olmaz.

 • #2
  Bakın ben Sakarya’da yaşıyorum. Depremi de sonuçlarını da derinden hisseden biriyim. Hiiiç ders alınmadı burada.Bir kere binalar ya hasarlıdır, ya da hasarsızdır. Orta hasar diye bir şey olmaz. Bu birkaçış npktasıdır. Yaptırımlardan kurtuşmak için. Burada bırakın onu, ağır hasarlı binaları bile makyajlayıp içine girdiler. Tabii ki kiraya vererek. Depremi yaşamayanlara kiraladılar. Şehirmerkezinde kimse rantı bırakmadı. Oysa ki zemin öok kötü ve merkezi alanlardabinalar çok katlı.Deprem konutları ve yeni hastaneler yapıldı hakkını yemeyeyim gerçekten güzel mahalleler kuruldu şehirire uzak sağlam zeminde. Devletimiz bu konuda titiz davrandı. Altyapısı da düzgün bu bölümün.Ancak popularitesi düşük.Hatta üniversite hastanesi için bile eski çürük zeminde aktif binalar yapıldı, hala da yapılıyor. Serdivanda daha önce tarla olan, zemini berbat bir alana doğru büyüdü şehir. Bu konuda önlem alınamadı.Olumlu olan yan binalar sağlam ve az katlı yapılıyor artık. Yine de kat artırımı sözkonusu.

  Yorum yap


  • #3
   Ev sahibi olmak isteyenlerin yeni trendi olan çelik konstrüksiyon evler; ekonomik bütçelere inşa edilebilir ev modelleri olması nedeniyle tercih sebebi olmuş ve günümüzde yaygınlaşmıştır. Ülkemizin deprem kuşağında yer alıyor olması ve belirli aralıklar ile şiddetli depremler meydana gelmesi nedeniyle depreme dayanıklı alternatif ev modelleri geliştirilmesi ihtiyacı doğmuş, geliştirilen yeni modellerden biri de çeliklerin birleştirilmesi ile elde edilen çelik konstrüksiyon ev modelleri olmuştur.

   Yorum yap


   • #4
    Şiddetli sallantı sırasında ve uykudan ıyanışta, o panikle bu çok muhtemel zaten. Mankenlerle değişik deprem modellemeleri işe defalarca denemeler yapılmadan böyle bir şeyin uygulamaya geçirilmesi bir denetim zafiyeti olur.

    Yorum yap


    • #5
     Elazığ depremi tarihi neydi en son

     Yorum yap


     • #6
      Elazığ depremi geldi geçti ama bak şimdi de İzmir depremi ortaya çıktı yavaş yavaş Çember daralıyor yakında İstanbul depremi olabilir zaten süre 30 sene verilmişti ki bunun 22 senesi geçti

      Yorum yap

      Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Hazırlanıyor...
      X